Kādus ķieģeļus izmantot ugunskura vietas ierīkošanai?
Labdien!

Kādus ķieģeļus Jūs iesakāt lietot ugunskura vietas ierīkošanai? Vai tos savā starpā ir jāsamūrē? Parastie ķieģeli pēc piecu sešu reižu kurināšanas sadrūp no karstuma.
Atbild:
Ingus Pumpurs, "Sakret", SIA
Sveiks, Egīl!

Domāju, ka ķieģeļu samūrēšana noteikti nav nepieciešama un pat vēlama, jo pie temperatūras straujām izmaiņām pastāvēs plaisāšanas risks. Tāpēc labāk vienkārši smuki sakārtot ķieģeļus un viss.

Par pareizāko ķieģeļu veida izvēli vislabāk būtu sazināties ar Lode pārstāvi - viņi noteikti mācēs ļoti profesionāli atbildēt uz jūsu jautājumu!

Ar cieņu;
Ingus Pumpurs

Būvmateriāli

Vai var rakt parastu aku, ja neizdodas iegūt ūdeni ar spici?
Labdien!

Ja neizdodas iegūt ūdeni ar spici, vai var riskēt rakt parastu aku? Grunts virskārta ir mālsmilts - smilšmāls, bet apakšā dolomīta slāņi. Zeme ir pie Daugavas.
Atbild:
Arnis Dravnieks, "Rīgas būve", SIA
Sveicināti!

Atbilde uz šo jautājumu ir atrodama pašā jautājumā. Akas rakšana ir risku pilns, darbietilpīgs un dārgs pasākums. Ja ir runa ir par grodu aku, kuru rok ar lāpstu un kur darbojas vismaz divi cilvēki, pastāv šādi riski:

1. Ne vienmēr, rokot aku, var sasniegt vēlemo rezultātu, respektīvi, iegūt nepieciešamo ūdens daudzumu, jo aku ar lāpstu var izrakt tikai mālsmilts, smilšmāla slāņos.

2. Aku rokot, var gadīties uzrakties uz pietiekami liela akmens. Ja akmeni nav iespējams izcelt, tad darbs un materiāls zaudēts, jo aka jārok citā vietā, un jau iestrādātos grodus bez nopietnas, dārgas celtniecības tehnikas izcelt nav iespējams.

3. Pats rakšanas process ir bīstams - iespējami zemes nogruvumi, noslīdējumi, iespējami viena vai vairāku grodu nosprūdumi.

Pie akas pozitivajām īpašībām varētu minēt: kā ainavu veidojošs dizaina elements, iespējams iegūt kaut nelielu ūdens daudzumu jebkādos apstākļos, piemēram, elektroenerģijas padeves traucējumos un tamlīdzīgi.

Par nopietnāku ūdensapgādes avotu var uzskatīt ūdens ieguves urbumu. To var izveidot jebkuros zemes slāņos - gan smilšu slāņos, gan dolomitā, kur plaisas ir piesātinātas ar ūdeni. Urbšanas gadījumā vēlamais rezultāts gandrīz visos gadījumos ir sasniedzams.

Jāpiebilst, ka gan akas, gan urbuma izveidošanas gadījumā parasti iegūstam tā saucamo tehnisko ūdeni, kurš pēc apstrādes ar filtru iekārtām varētu kļūt par dzeramo ūdeni.

Lai veicas!

Inženierkomunikācijas

Kā rīkoties šādā situācijā?
Labdien!

Māja būvēta ap 70 gadiem, ir radušās plaisas, un sāk drupt nost iekšējais sienu apmetums. Kā savest kārtībā šīs sienas? Rīģipsi negribu likt, vai ir vēl kāda alternatīva? Vai var likt vecajam apmetumam pa virsu sietu un apmest ar jauniem, modernākiem materiāliem, lai tas neplaisātu?

Tas pats notiek ar ārējo apmetumu - sācis plaisāt un drupt. Ko šajā sakarā varētu darīt?
Atbild:
Ingus Pumpurs, "Sakret", SIA
Labdien, Ojār!

Noteikti nav tā, ka obligāti apmestai sienai būtu jāklāj virsū rīģipsis.

Lai mazinātu (vai novērstu) plaisu parādīšānās risku, ir jāsāk ar izpēti - galvenais ir saprast, kas ir plaisu parādīšanās cēlonis.

Der atcerēties, ka gadījumā ja apmešanai izmantots kaļķu/cementa vai kaļķu apmetums, tad remontam ir jāizmanto jau esošajam apmetumam saderīgi materiāli.
Pirms darbiem noteikti ir arī kvalitatīvi jāsagatavo virsma.

Pilnīga informācija par apmetumu sistēmām un visu pārējo - http://www.sakret.lv/wp-content/uploads/2017/10/SA_apmetumu_katalogs_2017_web.pdf

Protams grūti ir arī nokomentēt sīkāk, neredzot esošo situāciju - ja atsūtītu bildes uz e-pastu varētu nokomentēt sīkāk!

Ar cieņu;
Ingus Pumpurs
ingus.pumpurs@sakret.lv

Apdare

Kāpēc, kurinot malkas plīti, neuzsilst arī siltummūris?
Labdien!

Virtuvē ir ar malku kurināma plīts. Aiz sienas esošajā istabā ir siltummūris. Kurinot plīti, teorētiski vajadzētu uzsilt arī siltummūrim, bet tā nenotiek. Kas varētu būt pa vainu?
Atbild:
Vitolds Untāls, Untāls V., amatniecības kameras meistars
Labdien!

Iemesls varetu būt, ka kaut kur kaut kas ir izbiris un tāpēc dūmi iet pa taisno vai arī vasaras šīberis nenoslēdzas.

Krāsnis

Kādu dūmvadu labāk uzstādīt blakus kamīnam?
Labdien!

Kādu dūmvadu būtu labāk uzstādīt blakus kamīnam - keramikas vai metāla?
Atbild:
Vitolds Untāls, Untāls V., amatniecības kameras meistars
Labdien!

Es izvēlētos keramiku. Domāju, ka tas ir ilgāk kalpojošs.

Apkure

Vai ir jāliek plēve zem valcprofila, siltinot bēniņus?
Labdien!

Vai ir jāliek plēve zem valcprofila, ja paredzēts siltināt bēniņus starp spārēm (250 mm) un apdzīvot. Vai neradīsies kondensāts zem jumta seguma? Un, ja jāliek, vai iespējams to ieklāt, nemainot jumta segumu?
Atbild:
nav Armands Loļa, "Kalo Būve", SIA
Labdien!

Kondensāta plēve jāklāj obligāti, un starp skārdu un plēvi jāātstāj gaisa sprauga ventilācijai. Ieklāt var no apakšas.

Siltināšana

Ar ko labāk veikt sienu līdzināšanu pirms flīžu ieklāšanas?
Labdien!

Lūdzu iesakiet, ar ko labāk veikt sienu līdzināšanu pirms flīžu ieklāšanas vannasistabā? Vai obligāti vecās flīzes jāņem nost, vai var jaunās klāt vecajām pa virsu?
Atbild:
Ingus Pumpurs, "Sakret", SIA
Sveiki!

Jau esošas/flīzētas virsmas izlīdzināšana nav tā labākā būvniecības prakse. Ņemot vērā, ka jālīdzina sienas vannas istabā - tad pielietot drīkst tikai cementa bāzes materiālus. Apmetuma javas īsti nederēs, jo tās ir paredzētas minerālām virsmām - flīzes par tādām nevar uzskatīt + protams arī jautājums par saķeri.

Gadījumā, ja jūs vecās flīzes nokaļat nost - tad sienas līdzināšanas darba procesi ir vieglāki un parocīgāki + arī hidroizolācija, flīzēšana utt - visi procesi kļūst ātrāki.

Bet var arī uz vecajām flīzēm pa virsu flīzēt - attauko esošo flīžu klājumu - nogruntē ar "Sakret QG" kvarca grunti - tad pielīdzināšanai un flīzēšanai kolosālākais variants "Sakret FFK" elastīgā flīžu līme "C2 TE S1" klase. Ja gribas ekonomēt - derēs arī "FKe", bet vai apjoms ir tik liels, lai ekonomētu uz līmi?! Apmetumus līdzināšanai neieteiktu - tik cik vajag variet izlīdzināt ar flīžu līmi - līdz 5 mm to izdarīt var ļoti vienkārši.

Bet ja esošo flīžu klājumam nobīdes ir lielākas par 5 mm - noteikti pacentieties tās nokalt nost - paliks arī nedaudz, bet vairāk vietas.

Vēl nedaudz informācijas - http://www.sakret.lv/wp-content/uploads/2015/08/Flizu-limes-hidroizolacija.pdf

Ar Cieņu;
ingus.pumpurs@sakret.lv

Apdare

Kāda ventilācijas sistēma ir vispiemērotākā privātmājai?
Labdien!

Vai varat, lūdzu, ieteikt, kāda ventilācijas sistēma būtu vispiemērotākā privātmājai?

Paldies!
Atbild:
Andrejs Garders, "RPRO", SIA
Labdien!

Viennozīmīgi mehāniskā ventilācija ar rekuperāciju. Ir daudz ražotāju tirgū, kas piedāvā dažāda līmeņa un komplektācijas iekārtas, komplektā ar vai bez gaisa vadu sistēmām.

Ventilācija

Kā pareizi krāsot mājas fasādi, lai pēc laika krāsa nenolobītos?
Labdien!

Kā pareizi krāsot mājas fasādi, lai pēc laika krāsa nenolobītos? Esmu dzirdējis, ka krāsa mēdz nolobīties kopā ar apmetuma kārtu, tāpēc, pirms krāsoju savas privātmājas fasādi, vēlētos noskaidrot, kādi nosacījumi jāievēro, lai krāsa turētos ilgi.

Paldies jau iepriekš!
Atbild:
Ingus Pumpurs, "Sakret", SIA
Labdien, Jāni!

Virsējo apdares slāņu (dekoratīvais apmetums + krāsa) lobīšanās iemesli parasti ir divi:

- materiālu savstarpēja nesaderība (lietojot dažādu ražotāju materiālus + izvēloties lētākās krāsas var ļoti viegli tikt pie defektiem);
- Tehnoloģisko iestrādes nosacījumu un laikapstākļu neievērošana (vienmēr visu gribas paveikt ātrāk, kas bieži vien ir pretstatā ar materiālu lietošanas tehnoloģiju).

Gadījumā, ja jūs vēlaties izmantot minerālo (sauso) apmetumu + krāsot, tad uzvilkto apmetumu var krāsot pēc 2 ned. - tad jūs samazināsiet risku līdz maksimālajam minimumam. Pretējā gadījumā risks pieaug - un nevajag ļoti paļauties uz visādiem mārketinga saukļiem - jo ķīmiju un fiziku apmānīt nevienam vēl nav izdevies.!

Vispārēju informāciju par siltināšanas sistēmām var iegūt šeit - ja izlasīsiet - domāju, ka maksimāli viss būs skaidrs - http://www.sakret.lv/wp-content/uploads/2018/01/SAKRET_siltinasana_2018_web.pdf

Ja rodas kādi jautājumi, tad noteikti varat arī uzrakstīt e-pastā vai zvanīt!

Ingus Pumpurs
Pārdošanas Projektu vadītājs
Tel. +371 28369920
ingus.pumpurs@sakret.lv

Ēku fasādes